Comments on: Тест с Adsense http://alabala.org/1160.html блог за блогове, поддържан от един блог ентусиаст (с някои чисто лични моменти) Tue, 08 Jun 2024 06:11:23 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.1 hourly 1 By: Martin http://alabala.org/1160.html/comment-page-1#comment-109763 Martin Mon, 15 Sep 2024 14:38:43 +0000 http://alabala.org/?p=1160#comment-109763 Заслугите са изцяло на Филип (wattie) аз само малко помогнах, благодаря за топлите думи и за бюлетина, ще бъдеш информиран овреме за промени в индексирането. Заслугите са изцяло на Филип (wattie) аз само малко помогнах, благодаря за топлите думи и за бюлетина, ще бъдеш информиран овреме за промени в индексирането.

]]>
By: Тодор Христов http://alabala.org/1160.html/comment-page-1#comment-109762 Тодор Христов Mon, 15 Sep 2024 14:26:28 +0000 http://alabala.org/?p=1160#comment-109762 В момента съм в процес на много сериозно тестване с Адсенс, и не само по отношение на примера в тази статия. Нямам още ясни резултати, но като гледам финансовите параметри - трендът е нагоре. :-) Добър експеримет си направил, браво. Повтори го още 1-2 пъти и виж дали изводите, до които си стигнал ще се потвърдят или не. Освен това, интересно е да се види дали след първоначалното индексиране ще има движение по позиционирането в Google, например след седмица, след месец и след три, както и кое Google ще приеме за оригинал и кое - за дублирано съдържание... Ще включа твоят материал в поредната порция блог-новини за седмицата! В момента съм в процес на много сериозно тестване с Адсенс, и не само по отношение на примера в тази статия. Нямам още ясни резултати, но като гледам финансовите параметри – трендът е нагоре. :-)

Добър експеримет си направил, браво. Повтори го още 1-2 пъти и виж дали изводите, до които си стигнал ще се потвърдят или не.

Освен това, интересно е да се види дали след първоначалното индексиране ще има движение по позиционирането в Google, например след седмица, след месец и след три, както и кое Google ще приеме за оригинал и кое – за дублирано съдържание…

Ще включа твоят материал в поредната порция блог-новини за седмицата!

]]>
By: Martin http://alabala.org/1160.html/comment-page-1#comment-109760 Martin Mon, 15 Sep 2024 14:08:21 +0000 http://alabala.org/?p=1160#comment-109760 ?одоре, вдъхновен от теб направих един по-обстоен тест: http://kaknese.blogspot.com/2008/09/google-wordpress-blogger.html Още чакам резултати от твоя :) ?одоре, вдъхновен от теб направих един по-обстоен тест:

http://kaknese.blogspot.com/2008/09/google-wordpress-blogger.html

Още чакам резултати от твоя :)

]]>
By: Тодор Христов http://alabala.org/1160.html/comment-page-1#comment-109618 Тодор Христов Thu, 11 Sep 2024 21:16:04 +0000 http://alabala.org/?p=1160#comment-109618 Това, което даваш като пример е много показателно за манталитета. Излиза, че говориш за завист, мнителност, и огромно тесногръдие. И това идва от млади хора... Лично аз имам рекламна слепота и не го крия. Никога не съм ползвал инструменти тип Adblock, защото искам да виждам един сайт такъв, какъвто изглежда - с всичките му лоши и хубави неща, в т.ч. и с рекламите. Но вероятно се влияя от тях по-слабо от други хора. Но никога <em>(да не забравя да си запиша някъде "никога да не казвам никога")</em> не бих тръгнал да правя подобна работа - да копирам адрес на реклама в адресбара, да правя и да струвам, само и само да не кликна. Вероятно това идва от синдрома, който много хора са развили - че <strong>в интернет всичко е безплатно и трябва да бъде безплатно</strong>. Което автоматично за някои означава, че никой не бива да печели (освен може би тях самите, не знам). :-) Погрешна е логиката тук, но какво да се прави... Аз нямам готов отговор какво трябва да се направи и дали изобщо трябва да се прави нещо. Вероятно е най-добре всеки да решава сам за себе си. Това, което даваш като пример е много показателно за манталитета. Излиза, че говориш за завист, мнителност, и огромно тесногръдие. И това идва от млади хора…

Лично аз имам рекламна слепота и не го крия. Никога не съм ползвал инструменти тип Adblock, защото искам да виждам един сайт такъв, какъвто изглежда – с всичките му лоши и хубави неща, в т.ч. и с рекламите. Но вероятно се влияя от тях по-слабо от други хора.

Но никога (да не забравя да си запиша някъде “никога да не казвам никога”) не бих тръгнал да правя подобна работа – да копирам адрес на реклама в адресбара, да правя и да струвам, само и само да не кликна.

Вероятно това идва от синдрома, който много хора са развили – че в интернет всичко е безплатно и трябва да бъде безплатно. Което автоматично за някои означава, че никой не бива да печели (освен може би тях самите, не знам). :-)

Погрешна е логиката тук, но какво да се прави… Аз нямам готов отговор какво трябва да се направи и дали изобщо трябва да се прави нещо. Вероятно е най-добре всеки да решава сам за себе си.

]]>
By: Стоян Станев http://alabala.org/1160.html/comment-page-1#comment-109613 Стоян Станев Thu, 11 Sep 2024 19:34:27 +0000 http://alabala.org/?p=1160#comment-109613 Докато нямаше реклами на alabala.org се чудех защо е така, предполагах, че се подготвяш за цикъл статии за мотивиране на аудиторията за по-висока натискаемост нещо в стила на <b>благодарностите</b> за които писа Огнян Младенов в Оggin.net, но явно си подготвял базата за експеримента. Успех, полезни изводи и материал за статии от резултатите на експеримента ти пожелавам. Говорил съм с много мои познати и приятели, които нонстоп са в нета и почти всички от тях са споделяли, че съществува някаква психологическа преграда към рекламките. Дори и да са заинтересовани от линка се замислят преди да натиснат връзката, а на някои им отнема дори и повече време да видят адреса, да го копират, да го преместят в адресбара и тогава да видят какво има на този адрес от рекламата... манияшка работа :D , не знам дали е типично българско това мислене "как пък не, Да натискам, да му пълна гушата" :D , но съм на мнение, че един такъв "психологически проблем" пречи на всички и можем всички заедно да помислим как да го прескочим или култивираме ;) как мислите, дали е възможно Докато нямаше реклами на alabala.org се чудех защо е така, предполагах, че се подготвяш за цикъл статии за мотивиране на аудиторията за по-висока натискаемост нещо в стила на благодарностите за които писа Огнян Младенов в Оggin.net, но явно си подготвял базата за експеримента. Успех, полезни изводи и материал за статии от резултатите на експеримента ти пожелавам.

Говорил съм с много мои познати и приятели, които нонстоп са в нета и почти всички от тях са споделяли, че съществува някаква психологическа преграда към рекламките. Дори и да са заинтересовани от линка се замислят преди да натиснат връзката, а на някои им отнема дори и повече време да видят адреса, да го копират, да го преместят в адресбара и тогава да видят какво има на този адрес от рекламата… манияшка работа :D , не знам дали е типично българско това мислене “как пък не, Да натискам, да му пълна гушата” :D , но съм на мнение, че един такъв “психологически проблем” пречи на всички и можем всички заедно да помислим как да го прескочим или култивираме ;) как мислите, дали е възможно

]]>
By: Иван Пидов http://alabala.org/1160.html/comment-page-1#comment-109453 Иван Пидов Tue, 09 Sep 2024 23:45:57 +0000 http://alabala.org/?p=1160#comment-109453 На моя блог eCPM му е долар... Но се дължи на Svejo Trafica, които конвертира много зле... Директния и органик са доста по монетизируеми. Иначе имам кликове по цент... Имах 3 клика за общо 1 цент... Имам и за 50 цента... Много зависи от много неща... На моя блог eCPM му е долар… Но се дължи на Svejo Trafica, които конвертира много зле… Директния и органик са доста по монетизируеми. Иначе имам кликове по цент… Имах 3 клика за общо 1 цент… Имам и за 50 цента… Много зависи от много неща…

]]>
By: netsurfer http://alabala.org/1160.html/comment-page-1#comment-109401 netsurfer Tue, 09 Sep 2024 08:12:16 +0000 http://alabala.org/?p=1160#comment-109401 На сайта за който говоря ecpm този месец е варирал от 0,50 до 3,50 долара, кликовете са между 5 и 15 при около 70-100 посещения. Сайта несъм го пипал от месеци, даже като му сменях хоста преди месец - два се омаза енкодинга и съм го оправил само на началната страница :) На сайта за който говоря ecpm този месец е варирал от 0,50 до 3,50 долара, кликовете са между 5 и 15 при около 70-100 посещения.
Сайта несъм го пипал от месеци, даже като му сменях хоста преди месец – два се омаза енкодинга и съм го оправил само на началната страница :)

]]>
By: Тодор Христов http://alabala.org/1160.html/comment-page-1#comment-109372 Тодор Христов Mon, 08 Sep 2024 15:54:33 +0000 http://alabala.org/?p=1160#comment-109372 Тестът ми ще е сравнително неформален - ще наблюдавам позиционирането на различни мои статии, ще сравня с изминали периоди, ще гледам колко бързо се индексират страници, и интуитивно ще се стремя да се уверя има ли някаква разлика с използването на Google Adsense или няма. Няма как да покажа нагледни доказателства, защото през цялото това време алгоритмите на Google също ще разместват статии, малко или много. Но наблюдавайки съвкупност от няколко предварително избрани от мен статии мисля, че ще успея да достигна до някакъв извод. Доколкото виждам до този момент, няколко души потвърждават от емпирични наблюдения, че Google Adsense се отразява позитивно на дейността им. Както казах и в самия материал, аз лично не вярвам особено в това и смятам, че има други фактори, които са опредещяи в случая, но нека видим... :-) Тестът ми ще е сравнително неформален – ще наблюдавам позиционирането на различни мои статии, ще сравня с изминали периоди, ще гледам колко бързо се индексират страници, и интуитивно ще се стремя да се уверя има ли някаква разлика с използването на Google Adsense или няма.

Няма как да покажа нагледни доказателства, защото през цялото това време алгоритмите на Google също ще разместват статии, малко или много. Но наблюдавайки съвкупност от няколко предварително избрани от мен статии мисля, че ще успея да достигна до някакъв извод.

Доколкото виждам до този момент, няколко души потвърждават от емпирични наблюдения, че Google Adsense се отразява позитивно на дейността им. Както казах и в самия материал, аз лично не вярвам особено в това и смятам, че има други фактори, които са опредещяи в случая, но нека видим… :-)

]]>
By: Тениски.еу http://alabala.org/1160.html/comment-page-1#comment-109371 Тениски.еу Mon, 08 Sep 2024 15:47:04 +0000 http://alabala.org/?p=1160#comment-109371 Добре в крайна сметка освен да се чудим има ли няма ли резултат, не виждам как биха били обобщени и извадени нагледно резултати от тоя тест? Добре в крайна сметка освен да се чудим има ли няма ли резултат, не виждам как биха били обобщени и извадени нагледно резултати от тоя тест?

]]>
By: Манол Трендафилов http://alabala.org/1160.html/comment-page-1#comment-109369 Манол Трендафилов Mon, 08 Sep 2024 15:35:37 +0000 http://alabala.org/?p=1160#comment-109369 Нормално е бързо да се индексира сайт като Алабала, предвид честото публикуване на статии. Адсенс рекламите имат единствената функция за загрозяват добрия лейаут :) Иначе, ако последния пост от този сайт има линк от друг по голям ( NovaVizia може би :) ) може да се индексира, аз така си индексирам някои от новите постове. Същия е ефекта и от социалните мрежи дори с Nofollow - бота намира новата публикация и я индексира, но не предава PR. Но друг е въпроса кога сайта попада в кеша на Google :) Нормално е бързо да се индексира сайт като Алабала, предвид честото публикуване на статии. Адсенс рекламите имат единствената функция за загрозяват добрия лейаут :) Иначе, ако последния пост от този сайт има линк от друг по голям ( NovaVizia може би :) ) може да се индексира, аз така си индексирам някои от новите постове. Същия е ефекта и от социалните мрежи дори с Nofollow – бота намира новата публикация и я индексира, но не предава PR. Но друг е въпроса кога сайта попада в кеша на Google :)

]]>