Comments on: Пълен или частичен RSS фийд? http://alabala.org/222.html блог за блогове, поддържан от един блог ентусиаст (с някои чисто лични моменти) Tue, 12 Jul 2024 06:02:08 +0000 http://wordpress.org/?v=2.9.1 hourly 1 By: Психология на потенциалния RSS абонат http://alabala.org/222.html/comment-page-1#comment-107745 Психология на потенциалния RSS абонат Thu, 17 Jul 2024 20:42:30 +0000 http://alabala.org/222.html#comment-107745 [...] когато имам късмета да засека момент на абонамент за RSS фийд чрез опцията Spy на статистическия модул Clicky, който [...] [...] когато имам късмета да засека момент на абонамент за RSS фийд чрез опцията Spy на статистическия модул Clicky, който [...]

]]>
By: 1 Май, Ден на RSS http://alabala.org/222.html/comment-page-1#comment-87957 1 Май, Ден на RSS Thu, 01 May 2024 06:25:13 +0000 http://alabala.org/222.html#comment-87957 [...] такива злонамерени и/или арогантни и/или невежи хора не публикувам пълен RSS и поне засега предпочитам да ползвам частичния. [...] [...] такива злонамерени и/или арогантни и/или невежи хора не публикувам пълен RSS и поне засега предпочитам да ползвам частичния. [...]

]]>
By: Тодор Христов http://alabala.org/222.html/comment-page-1#comment-488 Тодор Христов Sat, 13 Oct 2024 12:13:32 +0000 http://alabala.org/222.html#comment-488 Това действително е много силен аргумент и дори се чудя как съм могъл да го пропусна в материала си. Още повече, че самият аз съм ставал "жертва" на подобна тактика, при това в блог, в който почти всички права са запазени и няма нищо общо с Creative Commons. Не че ако си с частичен RSS фийд не може да се прави класическото "Copy-Paste" (ето, вчера отново имам пресен пример за това, напук на всички предупредителни текстове). Но поне е някаква минимална защита, ако въпросът с RSS се разглежда от тази гледна точка - не се улеснява крадецът на съдържание да автоматизира процеса си на кражба. Това действително е много силен аргумент и дори се чудя как съм могъл да го пропусна в материала си. Още повече, че самият аз съм ставал “жертва” на подобна тактика, при това в блог, в който почти всички права са запазени и няма нищо общо с Creative Commons.

Не че ако си с частичен RSS фийд не може да се прави класическото “Copy-Paste” (ето, вчера отново имам пресен пример за това, напук на всички предупредителни текстове). Но поне е някаква минимална защита, ако въпросът с RSS се разглежда от тази гледна точка – не се улеснява крадецът на съдържание да автоматизира процеса си на кражба.

]]>
By: Plamen Tomov http://alabala.org/222.html/comment-page-1#comment-484 Plamen Tomov Sat, 13 Oct 2024 11:23:05 +0000 http://alabala.org/222.html#comment-484 Един доста силен аргумент <strong>срещу</strong> пълния РСС фийд е скрейпването или по-просто казано извличане на съдържание от един сайт към друг по автоматичен начин. Тъй като РСС е стандартизиран, парсването (дръпването) на пълни РСС фийдове става за секунди и осигурява на скрейпъра качествено съдържание. Ако скрейпърът е достатъчно нагъл да не сложи линк към източника, може да се стигне до ситуация при която неговият сайт да излиза в резултатите на търсачките преди първоизточника (сайта, който предоставя пълен РСС фийд). Ако някой не е съгласен с гореизказаното мнение, мога да се обзаложа с него, че за няколко месеца ще се класирам много добре в Гугъл с негово съдържание, предоставяно чрез пълен РСС фийд. За авторски права изобщо няма да говорим, всички знаем как действат законите в България. Да не говорим, че повечето блогове са под CreativeCommons лиценз - сиреч нямат нищо против да ги преписваш, стига да сложиш линк към тях. Един доста силен аргумент срещу пълния РСС фийд е скрейпването или по-просто казано извличане на съдържание от един сайт към друг по автоматичен начин. Тъй като РСС е стандартизиран, парсването (дръпването) на пълни РСС фийдове става за секунди и осигурява на скрейпъра качествено съдържание. Ако скрейпърът е достатъчно нагъл да не сложи линк към източника, може да се стигне до ситуация при която неговият сайт да излиза в резултатите на търсачките преди първоизточника (сайта, който предоставя пълен РСС фийд).

Ако някой не е съгласен с гореизказаното мнение, мога да се обзаложа с него, че за няколко месеца ще се класирам много добре в Гугъл с негово съдържание, предоставяно чрез пълен РСС фийд. За авторски права изобщо няма да говорим, всички знаем как действат законите в България. Да не говорим, че повечето блогове са под CreativeCommons лиценз – сиреч нямат нищо против да ги преписваш, стига да сложиш линк към тях.

]]>
By: Тодор Христов http://alabala.org/222.html/comment-page-1#comment-472 Тодор Христов Sun, 07 Oct 2024 18:04:48 +0000 http://alabala.org/222.html#comment-472 Привет Вени, Благодаря за оставения коментар и за това, че някои мои материали ти допадат. В друга моя статия бях споменал, че ако човек пише нешо интересно или полезно, читателите му ще отделят време и ще намерят начин да го прочетат. Ето защо, не вярвам на приказката, че 1 клик повече е фатален за това. Ако е фатален, проблемът не е в клика, а по-скоро в качеството на материалите и РЕАЛНИЯ интерес (потребност, вътрешна мотивация) към тях от съответните RSS абонати. Влизайки в блога ми, от теб никой не взема никакви стотинки. И изобщо, въпросът с рекламата и парите не е чак толкова притеснителен. Аз не пиша заради приходи от реклама и не това са основните ми приходи, нито очаквам да бъдат основни за мен и колегите ми в близко бъдеще. Освен това, Google влязаха в рекламния пазар едва преди 3-4 месеца, докато първия ми сайт е направен преди 3 години. Друг мой блог е от близо 2 години. Така че, аз лично не съставям или поддържам блоговете си заради рекламни приходи. Естествено, не отказвам няколкостотин лева всеки месец (не виждам защо трябва да го правя), но не това е мотивацията ми да поддържам блоговете си. :-) Тъй като споменаваш BoingBoing, аз познавам този блог добре, защото следя развитието му много отдавна, но с риск да се повторя, ще спомена още веднъж нещо от статията си по-горе - моите наблюдения и заключения по-горе са базирани на опит от България, където много неща са ужасно различни спрямо нещата, които наистина работят в чужбина в интернет. Ако имах блог в чужбина, на английски език, аз също бих пуснал пълен RSS - условията и целите на блога ми вероятно щяха да са съвсем различни, респективно и инструментариума по неговото налагане и популяризиране. Благодаря ти още веднъж, че си намерила време да оставиш коментар тук - в различните гледни точки и позиции най-често се раждат най-работещите и рационални решения, които често пъти са специфични за всеки отделен случай. Привет Вени,

Благодаря за оставения коментар и за това, че някои мои материали ти допадат.

В друга моя статия бях споменал, че ако човек пише нешо интересно или полезно, читателите му ще отделят време и ще намерят начин да го прочетат.

Ето защо, не вярвам на приказката, че 1 клик повече е фатален за това. Ако е фатален, проблемът не е в клика, а по-скоро в качеството на материалите и РЕАЛНИЯ интерес (потребност, вътрешна мотивация) към тях от съответните RSS абонати.

Влизайки в блога ми, от теб никой не взема никакви стотинки. И изобщо, въпросът с рекламата и парите не е чак толкова притеснителен. Аз не пиша заради приходи от реклама и не това са основните ми приходи, нито очаквам да бъдат основни за мен и колегите ми в близко бъдеще.

Освен това, Google влязаха в рекламния пазар едва преди 3-4 месеца, докато първия ми сайт е направен преди 3 години. Друг мой блог е от близо 2 години.

Така че, аз лично не съставям или поддържам блоговете си заради рекламни приходи. Естествено, не отказвам няколкостотин лева всеки месец (не виждам защо трябва да го правя), но не това е мотивацията ми да поддържам блоговете си. :-)

Тъй като споменаваш BoingBoing, аз познавам този блог добре, защото следя развитието му много отдавна, но с риск да се повторя, ще спомена още веднъж нещо от статията си по-горе – моите наблюдения и заключения по-горе са базирани на опит от България, където много неща са ужасно различни спрямо нещата, които наистина работят в чужбина в интернет.

Ако имах блог в чужбина, на английски език, аз също бих пуснал пълен RSS – условията и целите на блога ми вероятно щяха да са съвсем различни, респективно и инструментариума по неговото налагане и популяризиране.

Благодаря ти още веднъж, че си намерила време да оставиш коментар тук – в различните гледни точки и позиции най-често се раждат най-работещите и рационални решения, които често пъти са специфични за всеки отделен случай.

]]>
By: Тодор Христов http://alabala.org/222.html/comment-page-1#comment-471 Тодор Христов Sun, 07 Oct 2024 17:52:25 +0000 http://alabala.org/222.html#comment-471 Привет Антония, Благодаря за изчерпателният коментар, едва сега отговарям, защото бях на път няколко дни. Мисля, че много неправилно си ме разбрала - изобщо не съм наричал Каладан експерт в кавички. Никъде в текста не казвам това и не него имах предвид, когато се позовах на материали, които съм чел. Мисля, че не си разбрала правилно някоя част от текста ми и неволно поставяш в устата ми думи, които дори и не съм си помислял. Що се отнася до всички останали коментари - те имат своята логика и аз напълно я приемам, но тя се връзва само от гледна точка на целите на определени (повечето) блогове. Съвсем неслучайно споменах, че всичко зависи от целите на един блог. Аз например не поддържам блог за да се чете през RSS, просто целите ми са други и предпочитам читателите да ме четат в блога ми. Не намирам това мое желание за странно или неестествено. С много малка част от твърденията ти не мога да се съглася, като например, че разходите по един блог се увеличават с увеличение на трафика. Ако блогът генерира 10 000 или 20 000 посещения дневно, да, може би, но за 2024 посещения не мисля. Говоря от личен опит. Аз също ползвам Feedburner в някои от блоговете си и съвсем не мога да се съглася с теб за кой знае колко подробната статистика, която дават Feedburner. Ако знаеш по-добри броячи за статистика за RSS - моля насочи ме към тях, за да ги проуча. Няма да коментирам кое било "грубо", кое "неуважително" и т.н. - малко настрани съм от подобни емоции и не бих искал да бъда свързван с тях. Това е просто една статия за RSS :-) Благодаря ти за коментарите още веднъж, отделила си време да анализираш това, което съм написал, а това може само да ме радва. Ще се радвам, ако нещо от това, което съм споделил от личния си опит, та макар и много малко, ще ти бъде от полза. Привет Антония,

Благодаря за изчерпателният коментар, едва сега отговарям, защото бях на път няколко дни.

Мисля, че много неправилно си ме разбрала – изобщо не съм наричал Каладан експерт в кавички. Никъде в текста не казвам това и не него имах предвид, когато се позовах на материали, които съм чел. Мисля, че не си разбрала правилно някоя част от текста ми и неволно поставяш в устата ми думи, които дори и не съм си помислял.

Що се отнася до всички останали коментари – те имат своята логика и аз напълно я приемам, но тя се връзва само от гледна точка на целите на определени (повечето) блогове.

Съвсем неслучайно споменах, че всичко зависи от целите на един блог. Аз например не поддържам блог за да се чете през RSS, просто целите ми са други и предпочитам читателите да ме четат в блога ми. Не намирам това мое желание за странно или неестествено.

С много малка част от твърденията ти не мога да се съглася, като например, че разходите по един блог се увеличават с увеличение на трафика. Ако блогът генерира 10 000 или 20 000 посещения дневно, да, може би, но за 2024 посещения не мисля. Говоря от личен опит.

Аз също ползвам Feedburner в някои от блоговете си и съвсем не мога да се съглася с теб за кой знае колко подробната статистика, която дават Feedburner. Ако знаеш по-добри броячи за статистика за RSS – моля насочи ме към тях, за да ги проуча.

Няма да коментирам кое било “грубо”, кое “неуважително” и т.н. – малко настрани съм от подобни емоции и не бих искал да бъда свързван с тях. Това е просто една статия за RSS :-)

Благодаря ти за коментарите още веднъж, отделила си време да анализираш това, което съм написал, а това може само да ме радва. Ще се радвам, ако нещо от това, което съм споделил от личния си опит, та макар и много малко, ще ти бъде от полза.

]]>
By: Вени Г. http://alabala.org/222.html/comment-page-1#comment-470 Вени Г. Sat, 06 Oct 2024 20:45:50 +0000 http://alabala.org/222.html#comment-470 Няма еднозначен отговор кое е по-добро. Зависи от блога и целите му. На пръв поглед изглежда, че за теб е по-добра частичната RSS емисия, но не съм сигурна. пишеш интересни неща, но АДСКИ ме дразни, че ме принуждаваш два пъти да кликам - един път в RSS четеца си, втори път за "прочети целия текст" и затова рядко те чета - само в кратката RSS емисия има нещо, което много конкретно много ме интересува. В такива случаи като стигна до целия ти блог, се оказва, че си писал и други интересни неща, които не съм прочела заради кратката ти емисия. Обаче това по никакъв начин не ме мотивира да правя двата клика, напротив - продължавам да те пропускам, защото се дразня, че ме третират като будала, когото трябва да прекарат, за да вземат някакви стотинки. Между другото, най-популярният блог в света BoingBoing е с пълна RSS емисия, което не му пречи да е много успешен бизнеспроект. Струва ми се, че ти и другите момчета, появили се напоследък с блогове и Web 2.0 проекти, много сте се втренчили в парите, забравяйки, че основното са потребителите - ако те са доволни, ще дойдат и парите. Няма еднозначен отговор кое е по-добро. Зависи от блога и целите му. На пръв поглед изглежда, че за теб е по-добра частичната RSS емисия, но не съм сигурна. пишеш интересни неща, но АДСКИ ме дразни, че ме принуждаваш два пъти да кликам – един път в RSS четеца си, втори път за “прочети целия текст” и затова рядко те чета – само в кратката RSS емисия има нещо, което много конкретно много ме интересува. В такива случаи като стигна до целия ти блог, се оказва, че си писал и други интересни неща, които не съм прочела заради кратката ти емисия. Обаче това по никакъв начин не ме мотивира да правя двата клика, напротив – продължавам да те пропускам, защото се дразня, че ме третират като будала, когото трябва да прекарат, за да вземат някакви стотинки.

Между другото, най-популярният блог в света BoingBoing е с пълна RSS емисия, което не му пречи да е много успешен бизнеспроект.

Струва ми се, че ти и другите момчета, появили се напоследък с блогове и Web 2.0 проекти, много сте се втренчили в парите, забравяйки, че основното са потребителите – ако те са доволни, ще дойдат и парите.

]]>
By: Антония http://alabala.org/222.html/comment-page-1#comment-469 Антония Sat, 06 Oct 2024 17:57:07 +0000 http://alabala.org/222.html#comment-469 Няколко коментара. <blockquote>Читателите на блога привикват да следят информацията в него през RSS четец и не посещават реално блога, освен ако не пожелаят да оставят коментар в него.</blockquote> Защо това би било проблем? Аз лично го намирам за feature, не bug. <blockquote>Читателите през пълен RSS фийд практически рядко четат (особено в RSS агрегатор) - те по-скоро сканират текста вертикално-диагонално и ако не открият нещо, което ги интересува още в заглавието или първите няколко изречения на статията, скролират надолу с мишката към следващата статия, от друг блог или сайт.</blockquote> Невярно твърдение. Говоря от личен опит. Практически не чета блогове, за които не съм абонирана. А не се абонирам за блог, който няма пълна RSS емисия. Попаднах на тази публикация само защото приятел привлече вниманието ми към нея... <blockquote>Читателите през пълен RSS фийд не участват в статистиката на един блог - на практика е невъзможно да ги засечеш колко време са прекарали в един сайт.</blockquote> Не напълно вярно твърдение. Има броячи за това колко абоната на един фийд има всеки блог, колко от тях са прочели публикациите и т.н. Ползвам feedburner.com и съм доволна -- имам подробна и изчерпателна информация за читателите си. Да, не знам ТОЧНО колко време отделят за моите писания, но пък след като продължават да следят блога ми... Какво повече да искам? <blockquote>Читателите през пълен RSS фийд не виждат рекламите в един блог, т.е. няма как да натиснат върху тях, колкото и близки до контекста на блога да са те.</blockquote> Не напълно вярно твърдение. Аз например и в момента не виждам 99% от рекламите по сайтовете, които посещавам. Защото имам достатъчно разум да използвам Firefox, подплатен с адекватни плъгини. Ако толкова е ВАЖНО да се пробутват реклами на читателите -- сложете ги във feed-овете. Там няма как да бъдат избегнати. <blockquote>Чрез частичен RSS фийд собственикът на блог има по-голям контрол върху него, чрез точна и надеждна статистика.</blockquote> Невярно. Както вече казах -- има много и разнообразни броячи, някои от тях дават наистина качествена информация. <blockquote>Чрез частичен RSS фийд трафикът към блога, поне в български условия смятам че е по-висок. За чужбина може би не е така, но аз говоря за България.</blockquote> Да, може и да е по-висок. И така се повишават разходите по поддържането на един блог. Автогол? <blockquote>Чрез частичен RSS фийд се повишават всички основни параметри на един блог - повече посещения, повече разгледани страници, повече кликове върху реклами, повече импресии на банери. В същото време, не смятам, че се повишава драматично т.нар. Bounce Rate.</blockquote> Пак се връщаме на въпроса: колко от хората, които посещават този блог, са с Firefox? Предполагам приближават 30%? А и Opera, и Konqueror имат възможности да бъдат настроени така, че досадните реклами да <em>изчезнат</em>. <blockquote>Чрез частичен RSS фийд собственикът на блога изгражда навици в потребителите - кара ги лека-полека да привикват към блога, към средата му, към дизайна, елементите. Смятам, че частичният RSS фийд подпомага, макар и с малко изграждането и затвърждаването на марката на един блог.</blockquote> Да, ако целта на един блог е да изгражда навици :lol: Доста е грубо да се каже "Аз си присвоявам функциите на възпитател". <blockquote>Губят се определен брой читатели, които на всяка цена държат да четат блога в RSS четец.</blockquote> Факт. <blockquote>Възможни са определени пропуснати ползи от пропуснатите читатели - продажби (ако блогът продава), контакти (ако целта е да се създават повече контакти), популярност (ако целта е популярност на всяка цена).</blockquote> Факт. <blockquote>Възможни са упреци от всякакви “експерти”, че видите ли, еди-кой си не пускал пълен RSS фийд. Някои хора се влияят от подобни изречения. Аз също съм се влияел в началото.</blockquote> Аз лично не бих нарекла човек като Kaladan "експерт с кавички" :) В заключение ще споделя своята позиция: непълните RSS емисии са неуважителни към читателите на един блог. Ако списващият не държи да ме запази като читател... да се натрапвам ли, какво?!? Няколко коментара.

Читателите на блога привикват да следят информацията в него през RSS четец и не посещават реално блога, освен ако не пожелаят да оставят коментар в него.

Защо това би било проблем? Аз лично го намирам за feature, не bug.

Читателите през пълен RSS фийд практически рядко четат (особено в RSS агрегатор) – те по-скоро сканират текста вертикално-диагонално и ако не открият нещо, което ги интересува още в заглавието или първите няколко изречения на статията, скролират надолу с мишката към следващата статия, от друг блог или сайт.

Невярно твърдение. Говоря от личен опит. Практически не чета блогове, за които не съм абонирана. А не се абонирам за блог, който няма пълна RSS емисия. Попаднах на тази публикация само защото приятел привлече вниманието ми към нея…

Читателите през пълен RSS фийд не участват в статистиката на един блог – на практика е невъзможно да ги засечеш колко време са прекарали в един сайт.

Не напълно вярно твърдение. Има броячи за това колко абоната на един фийд има всеки блог, колко от тях са прочели публикациите и т.н. Ползвам feedburner.com и съм доволна — имам подробна и изчерпателна информация за читателите си. Да, не знам ТОЧНО колко време отделят за моите писания, но пък след като продължават да следят блога ми… Какво повече да искам?

Читателите през пълен RSS фийд не виждат рекламите в един блог, т.е. няма как да натиснат върху тях, колкото и близки до контекста на блога да са те.

Не напълно вярно твърдение. Аз например и в момента не виждам 99% от рекламите по сайтовете, които посещавам. Защото имам достатъчно разум да използвам Firefox, подплатен с адекватни плъгини. Ако толкова е ВАЖНО да се пробутват реклами на читателите — сложете ги във feed-овете. Там няма как да бъдат избегнати.

Чрез частичен RSS фийд собственикът на блог има по-голям контрол върху него, чрез точна и надеждна статистика.

Невярно. Както вече казах — има много и разнообразни броячи, някои от тях дават наистина качествена информация.

Чрез частичен RSS фийд трафикът към блога, поне в български условия смятам че е по-висок. За чужбина може би не е така, но аз говоря за България.

Да, може и да е по-висок. И така се повишават разходите по поддържането на един блог. Автогол?

Чрез частичен RSS фийд се повишават всички основни параметри на един блог – повече посещения, повече разгледани страници, повече кликове върху реклами, повече импресии на банери. В същото време, не смятам, че се повишава драматично т.нар. Bounce Rate.

Пак се връщаме на въпроса: колко от хората, които посещават този блог, са с Firefox? Предполагам приближават 30%? А и Opera, и Konqueror имат възможности да бъдат настроени така, че досадните реклами да изчезнат.

Чрез частичен RSS фийд собственикът на блога изгражда навици в потребителите – кара ги лека-полека да привикват към блога, към средата му, към дизайна, елементите. Смятам, че частичният RSS фийд подпомага, макар и с малко изграждането и затвърждаването на марката на един блог.

Да, ако целта на един блог е да изгражда навици :lol: Доста е грубо да се каже “Аз си присвоявам функциите на възпитател”.

Губят се определен брой читатели, които на всяка цена държат да четат блога в RSS четец.

Факт.

Възможни са определени пропуснати ползи от пропуснатите читатели – продажби (ако блогът продава), контакти (ако целта е да се създават повече контакти), популярност (ако целта е популярност на всяка цена).

Факт.

Възможни са упреци от всякакви “експерти”, че видите ли, еди-кой си не пускал пълен RSS фийд. Някои хора се влияят от подобни изречения. Аз също съм се влияел в началото.

Аз лично не бих нарекла човек като Kaladan “експерт с кавички” :)

В заключение ще споделя своята позиция: непълните RSS емисии са неуважителни към читателите на един блог. Ако списващият не държи да ме запази като читател… да се натрапвам ли, какво?!?

]]>
By: Тодор Христов http://alabala.org/222.html/comment-page-1#comment-464 Тодор Христов Thu, 04 Oct 2024 04:00:05 +0000 http://alabala.org/222.html#comment-464 Привет Voxy! Благодаря, че се отби тук. Имаш чудесен блог и отличен дизайн! Съгласен съм с това, което казваш. Привет Voxy!

Благодаря, че се отби тук. Имаш чудесен блог и отличен дизайн!

Съгласен съм с това, което казваш.

]]>
By: voxy http://alabala.org/222.html/comment-page-1#comment-463 voxy Thu, 04 Oct 2024 02:01:53 +0000 http://alabala.org/222.html#comment-463 мдам, в твоя случай си донякъде прав, да предпочиташ частичния RSS feed. Иначе един агрегатор ще е все едно списание което обира най-доброто от FHM, MAXIM и Playboy примерно, и отгоре на всичко публикува реклами и печели от това при положение че и ти имаш реклами. Само че като потребител частичния feed ми действа доста досадно, защото реално се явява реклама която с нищо не е заслужила мястото си и бих предпочел да си отворя някой сайт за отметки, където описанието на статиите също съдържа 3-4 реда. Ако всички блогове в блогосферата на Дневник са с частичен feed не бих стъпил там. Само че ще е добре да не се забравя че нета не е само за правене на пари, напоследък всички само с това ме занимават, как им се печели. Лакомията и вманиачаването в подобни цели много бързо може да съсипе всеки сайт. мдам, в твоя случай си донякъде прав, да предпочиташ частичния RSS feed. Иначе един агрегатор ще е все едно списание което обира най-доброто от FHM, MAXIM и Playboy примерно, и отгоре на всичко публикува реклами и печели от това при положение че и ти имаш реклами. Само че като потребител частичния feed ми действа доста досадно, защото реално се явява реклама която с нищо не е заслужила мястото си и бих предпочел да си отворя някой сайт за отметки, където описанието на статиите също съдържа 3-4 реда. Ако всички блогове в блогосферата на Дневник са с частичен feed не бих стъпил там.
Само че ще е добре да не се забравя че нета не е само за правене на пари, напоследък всички само с това ме занимават, как им се печели. Лакомията и вманиачаването в подобни цели много бързо може да съсипе всеки сайт.

]]>